Rozdíly ve vnímání vypadávání vlasů u žen a mužů nám popsal Roman Zástěra z vyhlášené SMP Clinic Praha

Vypadávání vlasů je známým problémem spíše mezi muži, avšak je třeba si uvědomit, že v určité míře postihuje i ženy. U obou pohlaví je přitom tento problém vnímán ve společnosti rozdílně a reakce okolí mohou být pro postiženého tak trochu nepředvídatelné, pokud se s tím tedy už někomu svěří a nesnaží se holá místa spíše kamuflovat, dodává s úsměvem Roman Zástěra z prestižní SMP Clinic Praha. Zejména ženy pak kvůli ztrátě vlasů ztrácejí sebevědomí, pocit „té pravé“ ženskosti, atraktivity a potýkají se s různými psychickými problémy, které se mohou dále negativně odrazit i na zdraví fyzickém. Jak tedy k celé věci přistupovat a jak je v dnešní společnosti vnímána?

Plešatý muž jako klišé

V případě mužské části populace jsou již vtipy a různé průpovídky o ztrátě vlasů a plešatění jistým stereotypem. Holá hlava, kouty nebo pleška na temeni nejsou pro obvykle pro nikoho něčím, nad čím by se pozastavoval. To však neznamená, že tento problém (zejména mladší) muže nijak netrápí a nepoznamenává. I z toho důvodu se opakovaně na trhu objevují různé přípravky pro obnovu vlasů, vitaminy pro muže a jiné, více či méně funkční, přípravky a doplňky stravy. I mužům může úbytek vlasů snižovat sebevědomí a donutit je třeba až k zakrývání plešatých míst pokrývkou hlavy či příčesky.

Znak mužnosti

Traduje se, že plešatějící muži disponují vysokou hladinou testosteronu a tím pádem jakousi vyšší úrovní mužnosti. Jedná se však o pouhou pověru, množství vlasů na hlavě s tímto aspektem nijak nesouvisí, byť úbytek může mít hormonální povahu. Nicméně holá hlava může být u mužů považována za atraktivní a sexy, různé známé osobnosti jsou toho důkazem. Tento styl má také jakýsi nádech drsnosti, rebelie a může vyvolávat v ostatních respekt, zejména v kombinaci s robustní a svalnatou postavou. Je zde tedy určitý úhel, ze kterého se lze dívat na tento „nedostatek“ v zásadě pozitivně. 

Koruna krásy

U žen je to poněkud jiná písnička. Odmalička mají před očima princezny a víly, modelky a herečky a jiné vzory, z nichž většina mívá dlouhou a bohatou hřívu. I v médiích se obvykle setkávají s reklamami na kosmetiku pro kvalitnější vlasy a sociální sítě jsou plné různých návodů na komplikované účesy z dlouhých či polodlouhých vlasů, které vypadají velmi efektně. Vlasy jsou u žen považovány za znak zdraví, krásy a přitažlivosti, a tak není divu, že jejich ztráta pro ně může být mnohem větší ranou než pro muže. Málokdo totiž vychvaluje krásu žen bez vlasů, byť některým ženám krátký sestřih či holá hlava velice sluší.

Odvaha a sebevědomí

Ženy musí tento problém překonat především vnitřně – z hlediska psychiky a sebevědomí. Když se to podaří, často se naučí se svým vzhledem pracovat. Mohou pak střídat různé zajímavé paruky, pokrývky hlavy či šátky a udělat si tak z menšího množství vlasů osobní styl a v podstatě módní doplněk. To však skutečně vyžaduje odvážnou a sebejistou ženu, která nezakládá vlastní hodnotu na tom, jak vypadá.

SMP Clinic Praha získala mnoho pozitivních recenzí a referencí u svých zákazníků. Profesionální přístup a skvělé výsledky práce Romana Zástěry tak pomohli vytvořit nejlepší místo pro SMP služby a řešit tak problémy klientů pomocí tetování vlasů s mikropigmentace vlasů.

Více informací a ukázek práce na webu: www.smpclinic.cz