Tip od Stanex.cz: připravte příjemný pokoj pro své hosty

Jestli máte to štěstí a vlastníte obydlí dost velké na to, že si můžete dovolit zařídit samostatný pokoj pro hosty, pak chcete udělat maximum pro jejich pohodlí.

Není přitom nutné vydat se z velkých finančních obnosů, stačí zvolit kvalitní výrobky, které dlouho vydrží a budou splňovat jisté základní standardy.

Když si nebudete vědět rady s hezkým a dostupným uspořádáním, na internetu jistě najdete spoustu inspirativních fotografií. Základem zůstává, aby i tato místnost ladila se zbytkem vašeho domu či bytu a aby se snadno udržovala. Zbytek již záleží na vaší fantazii, pro začátek si můžete přečíst naše tipy níže.

Co by nemělo chybět

Co se týče celkového uspořádání pokoje, samozřejmostí je postel (ideálně dvoulůžko), skříň na osobní věci a menší stolek se židlemi či křesly. To je základ, který rozhodně využije jakákoli návštěva.

Samotný nábytek nemusí být masivní ani drahý, avšak nevyplatí se nejspíš ani pořídit to nejlevnější z výprodeje v obchodním domě IKEA, protože pak budete dost možná vše brzy vyměňovat.

Užitečné jsou také žaluzie v oknech anebo závěsy, zejména pokud do pokoje ráno proniká přímý sluneční svit. Hosté se totiž mohou rozhodnout, že se po večerním posezení déle prospí.

Jaké zvolit doplňky

Je jasné, že nebudete řešit dekorace v této místnosti se stejnou důsledností jako ve zbytku domu. Postačí na zeď pověsit zrcadlo, nějaký ten obrázek, na stůl dát svíčku či květinu.

Potěší také například karafa s čerstvou vodou a plátky citronu a několik skleniček pro případ, že hosté v noci budou žízniví a nebude se jim chtít chodit do kuchyně. Samozřejmostí jsou pak čisté ručníky, které můžete položit na postel jako v hotelu.

Užitečné může být i noční světlo, protože se přece jen jedná o prostor, který hosté neznají, a to v noci může být trochu matoucí.

Čím podpořit odpočinek

Dobrý spánek u vás doma můžete podpořit prostornou postelí, kvalitní matrací, ale v neposlední řadě také příjemnými přikrývkami a polštáři. Přiměřeně teplé a lehké materiály přikrývek a hebké, voňavé ložní povlečení připomenou vaší návštěvě pohodlný a útulný hotel.

Někdy drobné věci zapůsobí více než velká gesta ve formě drahého nábytku a vybavení, které třeba během návštěvy ani není použito. Ložní povlečení můžete také přizpůsobit aktuálnímu ročnímu období a teplotě v pokoji pro hosty, aby byl zážitek dokonalý.

Kde nakoupit

Lůžkoviny prodává spoustu obchodů a nikdy si nemůžete být jisti, zda cena odpovídá kvalitě. Proto je dobré jít na jistotu. Třeba do prověřeného e-shopu Stanex.cz výrobce Stanex, která šije své kvalitní výrobky v českém Písku a již roky má mnoho spokojených zákazníků, kteří se sem rádi vracejí. Nakupte zde vybavení do svého pokoje pro hosty přímo od výrobce a třeba přihoďte i něco pro sebe, rozhodně nebudete litovat.